• 1
  • 2
  • 3

U Stocu osvanuo snijeg, 9. siječnja 2019.Evo nam i u Stocu snijega. Osvanuo je u srijedu, 9. siječnja 2019. i još uvijek pada, na radost male djece, ali i odraslima nije mrzak, jer je u Stocu snijeg rijetkost, budući je Stolac na samo 60 metara nadmorske visine.

Ispred župne kuće u Stocu pravi zimski ugođaj. Pozdrav svima iz sniježnoga Stoca!

Bogojavljenje – Sveta Tri Kralja - Vodokršte u Stocu 2019.U nedjelju, na Bogojavljenje, 6. siječnja 2019. u stolačkoj župnoj crkvi sv. Ilije Proroka bilo je vrlo lijepo i svečano. Puna crkva naroda i plato pred crkvom, pun kor pjevača, pun oltar ministranata, ispred oltara mala djeca, a dan prohladan, ali pogodan za privući u crkvu sve ljude dobre volje.

Ovako veliki skup puka Božjega privukao je stari katolički običaj: „blagoslova soli i vode“ koje vjernici nakon blagoslova nose svojim kućama, te blagoslivljaju kuće, staje, torove, ljanjike, polja, njive, usjeve i sve ono što služi ljudskome rodu.

Nova Godina – Marija Bogorodica  u  Stocu  2019. Na Novu Godinu, 1. siječnja 2019. koncelebrirano misno slavlje u stolačkoj župnoj crkvi sv. Ilije Proroka u 11,00 sati, predvodio je i prikladnu propovijed održao okupljenom kršćanskom puku domaći sin don Ivan Marčić, a uz don Ivana koncelebrirali su drugi domaći sin don Damir Pažin i mjesni župnik don Rajko.

Na početku misnog slavlja, u prepunoj crkvi, domaće sinove i sve nazočne vjernike, pozdravio je stolački Dumo i zaželio svima sretnu i blagoslovljenu Novu 2019. godinu.

Božić u Stocu 2018. Pripreme za slavlje Božića u stolačkoj župi tekle su i ove godine vrlo intenzivno. Čitava se župa aktivirala, a posebno su se uključili djeca i mladi sa svojim dumom Rajkom. Postavili smo na početku Došašća Jaslice na Centru grada, mladi su postavili i okitili veliki bor, a poslije smo aranžirali i Jaslice i božićne jelke u župnoj crkvi sv. Ilije Proroka.

Ove su godine, na Badnju večer, četiri naša župna zbora u suradnji s Dumom izveli vrlo uspješan „Božićni koncert“ u 23,30 sati u župnoj crkvi sv. Ilije Proroka u Stocu, koji je poslužio kao prikladan uvod u ponoćnu sv. Misu. Na početku večeri Jelena Rajič sve je lijepo pozdravila, svima čestitala Badnju večer i okupljenom puku najavila Glazbeni program večeri:

Adventski koncert na Centru u  Stocu 2018.Na četvrtu nedjelju Došašća, 23. prosinca 2018. u 16,00 sati, na Centru grada, u Stocu dogodio se veličanstveni adventski događaj. Sve župe stolačkoga kraja Rotimlja, Aladinići, Prenj, Domanovići i Stolac upriličile su na Centru tradicionalni Adventski koncert.

Na početku je sve nazočne pozdravio stolački župnik don Rajko Marković, izrazio svima srdačnu dobrodošlicu, zahvalio na lijepom odazivu, te svim izvođačima zahvalio na pripremljenom programu a onda pozvao da se oglase zvona i najave Adventski koncert.