• 1
  • 2
  • 3

Mali Uskrs je u Stocu tradicionalno velika svečanost, kad se okupi silan svijet sa svih strana na sv. Misu koja je redovito u 11,00 sati, a poslije sv. Mise nastavlja se zajedničko druženje po obiteljskim kućama i u gradu. Ove je godine bilo nešto drukčije radi novonastale epidemiološke situacije, ali je isto bilo svečano i lijepo. U posljednje vrijeme na sam Mali Uskrs redovito stavljamo i Prvu Sv. Pričest što svečanosti daje još sadržajnije slavlje. Tako je bilo i ove godine.

Na Veliki Petak, 2. travnja 2021. godine, članovi stolačkog župnog Folklora i crkvenoga zbora „Mladi“ su u župnoj crkvi sv. Ilije Proroka za vrijeme klanjanja sv. Križu otpjevali psalam 51 „Smiluj mi se Bože“.

U nastavku donosimo video snimak izvedbe psalma „Smiluj mi se Bože“!

Uskrs u Stocu, 4. travnja 2021.Najveća svetkovina u godini Uskrs u Stocu je proslavljen vrlo lijepo i svečano. Stolački vjerni puk ispunio je župnu crkvu sv. Ilije Proroka do posljednjeg mjesta, a tako i plato pred crkvom. Svečanu sv. Misu u 11,00 sati predvodio je stolački župnik don Rajko Marković. Oko oltara ministranti, ispred oltara mala djeca, u prvim klupama trojica mladića čitača, crkveno pjevanje s kora predvodi Veliki zbor „Mladi“, a sva crkvena zajednica je glasno i skladno molila i pjevala.

Velika Subota u Stocu, 3. travnja 2021.Čitavu Veliku Subotu stolački je puk bio u znaku Groba Isusova, kroz cjelodnevnu dvanaestsatnu molitvu. Župnik i ministranti otvorili su molitvu kod Groba Isusova od 8,00 do 8,30 sati ujutro i zatvorili molitveni dan od 19,30 do 19,40 sati, a poslije su se pripremali za obrede Velike Subote.

Vjernici su kroz čitav dan dolazili u crkvu osobno i u velikim skupinama i molili, čitali i razmišljali o Isusu, a mladi, ovogodišnji apostoli i bakljonoše, te Folkloraši i ostali mladi iz župe trajno su naizmjence dežurali u molitvi kod Groba Isusova.

Stolački župnik don Rajko Marković svim svojim župljanima i prijateljima u Domovini i po svijetu želi

Sretan i blagoslovljen Uskrs

te obilje Božjeg blagoslova za sve uskrsne blagdane i iskreno zahvaljuje svima koji su ovih dana njemu i čitavoj župi Stolac uputili svoje čestitke.